CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Çiğdem Karaaslan’a Salıpazarı Barajı’nı Sordu  
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Salıpazarı Barajı’na 2 yıl için ayrılan ödeneğin toplam 2 milyon lira olduğunu, bu ödenek ile şantiye bile kurulamayacağını söyledi.
16.03.2020
1077
Yazı Boyutu: A- A+

AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’a “Müjde vermiştiniz Salıpazarı Barajı nerede ? “ diye soran Fatih Türkel, konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

 

Fatih Türkel açıklamasında,  “ 2019 Yılı Ağustos ayında Salıpazarı ve Terme ilçelerimizi vuran Çarşamba ve Ayvacık İlçelerimizin de kısmen etkilendiği bir sel felaketi yaşanmış, yaşanan sel felaketinde tarım arazileri sular altında kalmış, büyük mal kayıplarının yanı sıra 2 hemşerimizde yaşamını yitirmiştir.

 

Yaşanan sel felaketinin ardından hükümet yetkilileri yaraların sarılacağına, bu tür felaketlerin bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağına dair vaatleri havalarda uçuşurken, AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem KARAASLAN tarafından, ‘Salıpazarı Barajı inşaatının devam etmesi için gerekli ödenek ayrılmıştır. İnşaat en kısa zamanda başlayacaktır!’ müjdesini vermiştir.” Dedi.

 

BARAJIN BAŞLAMASI İÇİN DAHA KAÇ VATANDAŞIN CAN VERMESİ LAZIM?

 

Edinmiş olduğukları bilgilere göre,  Çiğdem Karaaslan’ın ayırdık dediği bütçenin 2019 yılı için 1 Milyon TL, 2020 yılı için de 1 Milyon TL. olduğunu belirten Fatih Türkel,” Sayın Genel Başkan Yardımcısına hatırlatmak isteriz ki; 2 Milyon TL’ye bırakın barajı, barajın şantiyesini kuramazsınız. Ağustos ayına, yani sel baskınları dönemine 5 ay kaldı. Ortada ne baraj var ne inşaat. Baraj nerede? Sel, Yağmur, Doğa olayları tabii ki Allah’tan Lakin, önlem alacak irade nerede?

 

Salıpazarı barajının başlaması için daha kaç vatandaşımızın hayatını kaybetmesi lazım… Çiftçimizin ve yöre halkının daha ne kadar bedel ödemesi lazım? Buradan bürokratlara, hükümet yetkililerine ve AKP Samsun Milletvekillerine sesleniyoruz; Ortada baraj yok. Bugün inşaata başlanırsa 5 ayda yetişmesi mümkün değil. Dua edin ki geçen seneki oranda bölgeye yağmur yağmasın. Dua ediyoruz ki tekrar aynı kayıplar yaşanmasın. Aksi takdirde yaşanacak kayıpların ihmallerinizden ötürü sorumlusu siz olacaksınız.” Diye konuştu.