Türkel’den ’bütçe’ çıkışı  
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Cumhurbaşkanlığı 2021 bütçesinin yüzde 28 artırılmasına tepki gösterdi.
24.03.2021
617
Yazı Boyutu: A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Cumhurbaşkanlığının günde 12 milyon liraya yakın para harcadığını belirterek, "2021 yılında Saray’ın bütçesi yüzde 28 arttı. Aynı dönemde hangi emekçinin, çiftçinin, üreticinin bütçesi yüzde 28 arttı" dedi.

’BÜTÇE YÜZDE 28 ARTI’
Vergilerin halk yararına kullanılmadığını belirten Başkan Türkel, "Hepimizin emeğiyle ödediği vergiler halk yararına kullanılmadı. AKP’nin, iktidarı boyunca siyasi ve ekonomik tercihleri hiçbir zaman halktan yana olmadı zaten. Kamu kaynaklarının harcanmasındaki tercihleri de öyle. 2021 yılında Saray’ın bütçesi yüzde 28 arttı. Aynı dönemde hangi emekçinin, çiftçinin, üreticinin bütçesi yüzde 28 arttı. Cumhurbaşkanlığı günde 12 milyon liraya yakın para harcıyor. Buna 6-7 uçakla gidilen yurt dışı seyahatleri dahil değil. Bunların tümünün parası 83 milyonun cebinden çıkıyor" ifadelerini kullandı. 

’HALKIN CEBİNDEN TASARRUF’
Koronavirüs salgını döneminde, yeterli desteğin verilmediğini belirten Başkan Türkel, "Salgın döneminde bile yoksulluk ve hastalık arasına sıkıştırılan çalışanlara, esnafa, zaten yok denecek kadar az verilen destekler daha da mı azaltılacak? Daha birkaç gün önce Kısa Çalışma Ödeneğini bu ay sonunda bitireceğini açıkladı iktidar. İşte tasarruf dedikleri, milyonlarca kişiyi işsiz bırakacak olan bu karar gibi hep halkın cebinden tasarruf" diye konuştu.